Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Detský domov v Rimavskej SoboteHľadať
 
 

Naše desatoro

 

NAŠE DESATORO

1. Všetci sme jedna veľká rodina. Správame sa k sebe s úctou a tak, aby každý člen rodiny mal úsmev na tvári. Preto pomôžem mojim kamarátom vždy, keď to budú potrebovať a viem, že aj ja môžem vždy očakávať pomoc aj od nich.

2. Keď mám problém, tak viem, že sa kedykoľvek môžem obrátiťna ujov vychovávateľov a tety vychovávateľky.

3. Náš dom je miesto, kde som doma. Chcem bývať čisto, aby som sa cítil dobre. Preto sa budem starať, aby vo vnútri, ale aj v okolí nášho domčeka bol vždy poriadok.

4. Rodina jedáva vždy spolu v určený čas. Keď bez oznámenia zmeškám raňajky, obed či večeru, nebudem sa hnevať na kamarátov, že sa podelili o jedlo, ktoré som ajtak nechcel, keď som neprišiel na čas k stolu.

5. Mám právo na svoj voľný čas. Ten nastáva vtedy, keď sa pripravím do školy, dám si do poriadku izbu, a všetko za čo som zodpovedný.

6. So svojimi vecami zaobchádzam šetrne, lebo keď si ich zničím, nové mať nebudem. Rovnako šetrne zaobcházdam i s vecami, ktoré sú spoločné pre celú našu rodinu. Viem, že ak niečo poškodím, tak to budem musieť aj nahradiť.

7. Rešpektujem všetky pokyny vychovávateľov a gazdinej, pretože sú za mňa zodpovední a aj keď sa mi to niekedy nepáči, nikdy mi nechcú zle. Som slobodný človek, no musím mať na pamäti, že za svoje skutky, či sú dobré, alebo zlé, nesiem zodpovednosť a budú odmenené podľa zásluh.

8. Vždy sa budem snažiť šíriť dobré meno našej rodiny a správať sa tak, aby sa o nej hovorilo len v dobrom.

9. V domčeku máme čistú vodu, kúpeľňu a aj hygienické potreby, ktoré sú na každodenné používanie, nie na okrasu – na tú som ja, keď som čistý, umytý a upravený. Spodnú bielizeň a ponožky si periem sám.

10. Mám svoje práva, ktoré využívam, a svoje povinnosti, ktoré plním. Tie prvé nezneužívam, a tých druhých sa nesnažím zbavovať. Veď predsa chcem, aby si ma iní vážili a mali ma radi.


 

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

páči sa vám náš web
 
 
89

 
 
 
15

 
 
 
15

 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka