Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Detský domov v Rimavskej SoboteHľadať
 
 

Preteky turistickej zdatnosti v Tŕní

ObrázokDňa 12.5.2018 sa konal 9.ročník Regionálnych pretekov Turistickej zdatnosti, ktorého organizátorom bol  Detský domov Ratolesť Tŕnie. Týchto pretekov sa za náš Detský domov Rimavská Sobota zúčastnilo šesť športovcov v kategóriách mladší žiaci, staršie dorastenky a starší dorastenci.

Dievčatá sa turistickej zdatnosti  zúčastnili už niekoľko krát. Štartovali ako staršie dorastenky. Verili, že aj tento ročník im prinesie nejaké pódiové umiestnenie. Pripravovali sa vopred z dostupných materiálov. Niektoré poznatky si pamätali z predchádzajúcich ročníkov, ale  v materiáloch mali  už aj novinky na ktoré sa bolo treba pripraviť. Bola vidieť na dievčatách nervozita, pretože konkurencia každým rokom pribúda. Ivetka tie dievčatá pozná, pretože sa s nimi často stretáva na rôznych športových podujatiach. Odštartovali, za značnej podpory nášho tímu, ale podporili ich aj súperky. Trasa bola náročnejšia ako vlani. Trvala im približne 50 minút. Po príchode do cieľa sa Ivetka obávala, že zabudli na jednu disciplínu. Potom si to však so Zlatkou vydiskutovali a bolo všetko v poriadku. Všetci sme sa veľmi tešili , keď vyhlásili na 1. mieste práve Ivetku a Zlatku. Aj samotný organizátori sa tešili tomuto skvelému výkonu, pretože ich už dobre poznajú. Gratulujeme. 

Naša dvojica chlapcov sa neumiestnila na pódiovom mieste. Boli sklamaní a kto by nebol. Pre Patrika to bol však veľký výkon prísť do cieľa po správnej trase, pretože vlani sa zmýlil, prešiel na trasu starších a preto bol diskvalifikovaný. Dohodli sme sa, že na budúci rok si to v tejto zostave zopakujeme a budeme sa omnoho viacej venovať aj teoretickejšej časti. Dôležité sú aj vedomosti a nielen rýchlosť zvládnutej trasy. Je pravda, že tento rok bolo veľké množstvo súťažiacich a všetci chceli zvíťaziť. Paťko a Nikolasko si za snahu zaslúžili aspoň výbornú zmrzlinu.  

Patrik o. a Štefan O. štartovali ako starší dorastenci. Ich čas na samotnej trase pretekov bol veľmi dobrý. Do cieľa prišli v podobnom čase ako dievčatá. Števko hovoril, že dokonca predbehli súperov, ktorí išli pred nimi. Vzhľadom na umiestnenie 3. miesto zrejme pohoreli na niektorých vedomostných disciplínach a preto takéto umiestnenie, napriek skvelému času. Zaslúžia si však rovnako gratuláciu.        

V Kategórii staršie dorastenky získali naše dievčatá Ivetka I. a Zlatka K.1.miesto.

V kategórii starší dorastenci získali naši chlapci Patrik O. a Števko O.3.miesto.


 

dnes je: 23.7.2019

meniny má: Oľga

podrobný kalendár

páči sa vám náš web
 
 
79

 
 
 
15

 
 
 
12

 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka